Sposób na regał w pokoju dziecka

Pierwszy rok szkolny tuż tuż, miejsca nauki wszystkich pociech na pewno są już przygotowane. A co z miejscem dla książek i innych bibelotów? Na nie też można znaleźć ciekawe sposoby.

freshideen.com

Znany i lubiany patent na regał, drzewo! Takie drzewko można namalować, po czym wystarczy przymocować półeczki na miejscu gałązek. Można też zamówić u stolarza lub zakupić

handmadecharlotte.com
 Nie ma to jak naturalne drewno, prawda?

ministyleblog.com


Prosty i tani patent, słynny regał z Ikei z pudełkami, które sami możemy przyozdobić. Na przykład filcowymi zwierzątkami. Dzięki nim cały pokoik stanie się weselszy, a pudełka skryją ewentualny bałaganik :)

veryrosenberry.com

titicrafty.com

Bardzo fajnie wyglądają leżące książki. Myślę że taki regał potrafi zrobić każdy

mommo-design.blogspot.it

Skrzynie są niezastąpione. Więcej pomysłów na skrzynkę znajdziecie tutaj

topinspired.com

Na koniec coś dla bardzo wymagających, meble, których wykonanie najlepiej zlecić stolarzowi. Schowki na książki i bibeloty można schować na przykład w schowkach, które będą prowadzić na antresolę. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w pokoju jednego dziecka, jak i dwójki.


I nieco oszukany regał z Ikei. Po przycięciu niektórych półek i zamówieniu u tapicera okrągłych brył, możemy je zamontować w "dziurach" i książkowy plac zabaw gotowy. Pomysł naprawdę świetny! Sama chętnie spędzałabym jesienne wieczory w takim przytulnym regale...

lushome.com

Ciekawe regały w swojej ofercie ma firma Timoore, na przykład rama, do której dobrać można kubiki - jeden, dwa, lub trzy i każdy może być w innym kolorze!


Albo znany i lubiany regał w kształcie drzewka - to nasz faworyt!


Jak Wam się podobają pomysły? A może macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na przechowywanie książek? Pochwalcie się nim w grupie na facebooku :)