Pokój chłopca i dziewczynki

Stworzenie wspólnej przestrzeni dla chłopca i dziewczynki to nie lada wyzwanie. Często spotykam się z pytaniem jak połączyć oba te światy. Miałam ostatnio przyjemność zaprojektować niewielki pokój dla dwójki małych dzieci - starszej dziewczynki i młodszego chłopca.


Wstępnie wspólnie z rodzicami wybieramy najbardziej słuszną opcję w kwestii umeblowania pokoju. Najdłużej zastanawialiśmy się nad wyborem łóżek - mają być dwa osobne, a może piętrowe? Jeśli dwa, to obok siebie równolegle, czy prostopadle? Wybór padł na połączenie ze sobą łóżek. Myślę że jest to najlepsza opcja, która pozwala spać (i wygłupiać się :) dzieciom blisko siebie, nie sprawia też że pokój stał się mniejszy. Zaoszczędziliśmy sporo miejsca.


Tutaj opcja z łóżkami rozsuwanymi Busunge z IKEA.


Kolorystyka to również kłopotliwy temat. Dziewczynka najczęściej chciałaby pokój w odcieniach różu, chłopiec natomiast w niebieskim, zielonym, żółtym... Na szczęście są kolory neutralne, które można potraktować jako tło. Tutaj delikatny odcień szarości połączony z miętą i różem grają ze sobą świetnie, sprawiają że pokój jest kolorowy, ale bez przesady.Szafa wykonana na wymiar - moim zdaniem najlepsza opcja, dopasowana jest na całą długość ściany. Dzielona na pół z regałem pozwoli schować szpargały i liczne ubranka. 

Jak Wam się podoba?