Cykl: Urządzamy bardzo mały pokój dziecka

Większość z nas do dyspozycji ma małe powierzchnie - pokoje mieszkań w bloku często są długie i wąskie, zazwyczaj mają dokładnie taki sam układ. Zwłaszcza pokoiki dziecięce, które aby powstały, czasami są wydzielane dodatkową ścianą. Tak powstaje nowe, maleńkie pomieszczenie. Jak je urządzić?


Musimy podjąć decyzję, jakie meble są nam niezbędne. Może nie mamy zbyt dużo schowków i wielkiej szafy w sypialni, więc zainwestujemy w szafę, komodę i łóżeczko z szufladą?


Często marzeniem mam jest piękny fotel - uszak, najlepiej z pufką, aby móc na niej wyłożyć nogi. Dobrze się sprawdzi też stolik z lampką do czytania. Oba meble tworzą piękny duet.


Jasna kolorystyka dobrze sprawdza się w małych pomieszczeniach, ponieważ mama maleństwa jest fanką barw turkus, mięta, takie kolory zagościły we wnętrzu. Panel na ścianie optycznie powiększa pokoik a delikatne wzory nie przytłaczają. Wykładzina w tym kolorze świetnie sprawdza się przy zabrudzeniach, jasna powiększyłaby pokoik ale byłaby narażona na ciągłe "niebezpieczeństwo" :)

W pokoiku znajdują się mebelki Bellamy z kolekcji Ines, tapeta scandikids, zasłona z tkaniny z cottonbee.pl


Co sądzicie o takiej aranżacji? 
Zapraszam do naszej facebook'owej grupy poświęconej pokoikom dziecięcym, w której znajdziecie mnóstwo inspiracji i odpowiedzi na nurtujące pytania!