Inspirujący projekt: Pokój poszukiwacza przygód

Śnieg zaskoczył mnie w tym roku, już odzwyczaiłam się od widoku spadających, białych płatków. Co prawda ciężki i mokry leży w tej chwili utrudniając trochę życie, zwłaszcza przechodniom, ale jak wyglądam za okno to cieszę się, że jest. I mam nadzieję że gruba warstwa białego puchu zagości na tegoroczne Święta.
Poszukując pięknej aranżacji na post z dzisiejszego cyklu zachwyciłam się pokoikiem innym niż zwykle, i tak pasującym do obecnej aury.
Pokój jest mały, ale wysoki. Na dodatek nie ma w niej szafy, postawiono tylko na komodę i regał, na którym wiszą malutkie ubranka.Projektanci zdecydowali się na odważny krok, aranżując pokój w ten sposób. Zwykle wybieramy jasne, pastelowe kolory, lub stawiamy na całą bombę kolorystyczną. A w małych pokoikach z reguły stosuje się jaśniejsze barwy dla powiększenia całej przestrzeni. Tutaj mamy tylko szarość i piękne malowidło na jednej ścianie - zachowane w czerni i bieli.
Czy mimo to, efekt jest przytłaczający?
Moim zdaniem jest fantastyczny. Wszystko zachowane w tematyce gór i lasu, przemyślanie dobrane dodatki sprawiają że pokoik jest wesoły, a maluch na pewno świetnie się w nim czuje. Przytulny efekt daje piękny, mięciutki dywan i oryginalny "regało-puf". Szarość na ścianach to tylko tło dla świetnego pomysłu.

Jak Wam się podoba taka propozycja? Zdecydowały(li)byście się na taką kolorystykę? Czy stawiacie na dobrze nam znane pastele?

Projekt wykonany przez GrayHouseStudio, znaleziony na projectnursery.com