Cykl: Zrób to sam - dekoracje na choinkę, które zrobisz z dzieckiem

Czy choinka u Was już ubrana? My ubraliśmy swoją w sobotę, łącząc przyjemne z pożytecznym, czyli sprzątając i dekorując swoje cztery kąty. Ten tydzień będzie pełen pracy, przygotowań i ostatnich szlifów. Nie łatwo znaleźć czas na takie przyjemności jak wykonywanie dekoracji, natomiast gdy starsze pociechy wykonają już swoje obowiązki, możemy je zająć wykonaniem własnych bombek. Mam kilka ciekawych, łatwych do wykonania pomysłów.
Do wykonania własnych bombek niezbędne są przezroczyste, plastikowe lub szklane bombki, z którymi możemy zrobić co tylko nam przyjdzie do głowy. Na przykład bombki personalizowane. W sklepach plastycznych dostaniemy naklejki lub długopisy do pisania po szkle/plastiku. Elegancką lub śmieszną czcionką piszemy imię, do środka bombki wrzucamy brokat i gotowe. To, co znajdzie się wewnątrz zależy tylko od nas. Każdy może mieć taką swoją, jedyną bombkę!

pizzazzerie.com/holidays/diy-personalized-ornaments-christmas

Pomysł na chłopców - bombki superbohaterów. Bombki zalewamy farbą w konkretnym kolorze, na nią naklejamy wycięte logo danego bohatera. 

buzzfeed.com/jreeve/diy-ornaments-you-can-make-with-your-kids-eeqg?sub=2820200_2135784#2135784

Mój ulubiony pomysł: motyw na folii. Folię możemy zakupić lub wykorzystać tą, która dołączona jest do różnych opakowań. Wyciętą w kształt bombki, mazakiem do płyt, rysujemy, piszemy co tylko chcemy. Wystarczy taką ozdobę włożyć do bombki, możemy wsypać sól imitującą śnieg i piękna ozdoba gotowa.


snowmancrafts.co/diy-christmas-decor-ideas-for-the-home

Na koniec, niezbyt dbale wykonane bombki, ale za to jakie piękne! Idealny pomysł na zajęcie dzieci podczas przygotowań do świąt. Łamiemy kredki świecowe, wrzucamy do bombki i podgrzewamy suszarką do włosów. Efekt bardzo twórczy!

theswelldesigner.com/2012/11/diy-crayon-drip-holiday-ornaments.html

Przezroczyste bombki dostaniemy nawet w supermarketach. Choinka udekorowana własnymi pomysłami to niepowtarzalna ozdoba każdego domu, a czas spędzony przy wykonywaniu dekoracji jest na wagę złota. Pobudza kreatywność i bawi. Tak więc, do dzieła!