Cykl: Zrób to sam - dekoracje na święta Bożego Narodzenia

Dziś dokonałam pierwszego świątecznego zakupu! Nowe bombki na choinkę jak zwykle świetnie się odnajdą na drzewku. Ale nie tylko choinka będzie ozdobą domu w tym magicznym okresie. Zobaczcie, jakie piękne dekoracje z łatwością możemy wykonać sami. Wybrałam trzy, najłatwiejsze w wykonaniu i najbardziej efektowne ozdoby.

becominglola.blogspot.com


Ta dekoracja ścienna to absolutnie prosty i przepiękny sposób na urozmaicenie wnętrza. Niezbędny będzie podkład, który możemy wykonać sami. Nie musi wyglądać identycznie jak na zdjęciu. Niezbędny jest drut, który samodzielnie można uformować, lampki i dekoracyjne serwetki. Szczegółowe instrukcje znajdziecie na blogu becominglola.blogspot.com

becominglola.blogspot.com

 becominglola.blogspot.com

Tutaj również głównym bohaterem są dekoracyjne serwetki, z których można zrobić las ośnieżonych choinek. Piękny patent na parapet! Poza serwetkami różnej wielkości potrzebujemy również klej na gorąco i długie wykałaczki. Jako podstawę wykorzystać możemy ładnie przygotowany kawałek styropianu, lub specjalistycznej, taniej pianki która dostępna jest w sklepach dla plastyków.

cuded.com

Poniżej, na trzecim miejscu bardzo łatwy w wykonaniu łańcuch na drzewko, lub dekoracja na okno. Ogólnodostępny makaron w kształcie kokardki możemy dowolnie pomalować, obsypać brokatem, związać sznureczkiem i voila!
lifestyle.one

Szybko, łatwo i przyjemnie - tak też można. Nie musimy być ekspertami ani uzdolnionymi plastykami, żeby samemu wykonać coś naprawdę efektownego, nie musimy też wydawać fortuny na udekorowanie domu. 
Zapraszam również do postów z poprzedniego roku: http://studiobarw.blogspot.com/2015/12/cykl-zrob-to-sam-dekoracje-swiateczne.html

Jak Wam się podobają pomysły? A może macie jakieś swoje własne patenty na piękne ozdoby?