Cykl: Zrób to sam - lampki do pokoju dziecięcego

Jesień zaczęła się z wielką pompą - uderzyła szarościami tak bardzo, że od rana muszę siedzieć przy lampce. Nie pamiętam tak brzydkiej jesieni. Rok temu było pięknie, złote liście na drzewach były lepiej zauważalne, bo długo świeciło słońce. Dziś z zaskoczeniem odkryłam że liście już pożółkły i kompletnie nie robią na mnie wrażenia.
Przyszła pora na post z serii Zrób to sam, w te długie wieczory, i szalenie długie weekendy, fajnie będzie zrobić coś bardziej wymagającego i jednocześnie rozświetlającego te wolne chwile "w ciemności". Znalazłam przepiękne i proste do wykonania samemu, lub z dzieckiem, sposoby na oryginalne lampki.

matsutakeblog.blogspot.com/2010/10/electrified-fox-lamp-tutorial-and.html


Najpierw wpadł mi w oko lisek. Wspaniały sposób na piękną lampkę! Tak naprawdę potrzebne są tylko maskotka - może być kupiona lub wykonana samemu jeśli ktoś ma talent manualny - i lampki choinkowe. Myślę, że dla osób wykonujących maskotki może być to nowy pomysł na hitowy produkt. Cały tutorial znajdziecie na matsutakeblog.blogspot.com a poniżej mała zajawka.


Drugim, banalnie łatwym pomysłem jest wykonanie lampionu. Niby lampion jakich wiele, ale czy one kiedykolwiek się znudzą? 

indulgy.com/do/from/146015254363

Niezbędny jest słoik, drucik i kartka. Motylki możemy wyciąć z szablonu znalezionego w sieci lub wykonać go samemu. "Otulenie" słoika tubą z papieru u naklejenie wzoru to bardzo łatwy i szybki sposób na piękną dekorację. Na długie wieczory jak znalazł.

Trzecim pomysłem jest modna, świecąca literka.

gurl.com/2015/01/15/clever-pretty-diy-lights-lamps-projects-ideas-for-dorm-room-bedroom

Aby wykonać całkowicie samodzielnie literkę niezbędna będzie pianka do wykonywania makiet, można je kupić w dobrze zaopatrzonych sklepach dla plastyków i/lub architektów. Taką piankę można łatwo modelować. Tutaj powstała literka z otworami na dekoracyjne lampki, które zostały zamontowane wewnątrz.
Gotowe literki możemy też dostać w sklepie dla plastyków. Wystarczy ją "otworzyć" z tyłu, pomalować i wyciąć otwory na lampki, efekt będzie taki sam.

Te pomysły są genialnie proste. Skorzystacie?

Źródła: linki pod zdjęciami