Produkt miesiąca: meble dziecięce prosto z Polski

Cykl Produkt miesiąca ma na celu przybliżenie czytelnikom informacji na temat produktów dziecięcych dostępnych na rynku.
Jestem fanką polskich produktów i staram się jak najrzadziej kupować rzeczy zagranicznych marek. Kosmetyki, chemia domowa prosto z Polski, to od zawsze stali goście w moim mieszkaniu. Ostatnio wyszukuję również odzież od rodzimych firm, jestem coraz częstszym gościem na Pakamerze, gdzie znalazłam przepiękne stoliki kawowe i grafiki na ścianę. Kupując polskie artykuły pozwalamy rozwijać się polskim firmom, dajemy pracę swoim rodakom. Same plusy!Czy wiesz, że Polska jest liderem na rynku meblowym w Europie? Meble z Ikei są produkowane w Polsce, co świadczy o tym, że mamy świetne fabryki. Jakie więc meble dziecięce wychodzą spod "igły" rodzimych fabryk? Oto kilka propozycji.

Bellamy, to firma oferująca klasyczne, eleganckie mebelki zarówno w wysokich jak i niższych cenach. Firma zadebiutowała na rynku w 2005 roku. Meble są często dostępne od ręki, najczęściej można je zamówić w sklepach internetowych.


Łóżeczko Wave - cena regularna ok. 430 zł, łóżeczko jest w 100% wykonane z drewna. Dostępne jest również w kolorze białym.


Możemy również dobrać sobie cały komplet. Tutaj kolekcja Ines w kolorze białym, dostępna jest również w wersji szarej. Łóżeczko jest dostępne tylko w wymiarach 140x70 cm i jest dość drogie bo kosztuje 1290 zł.

Timoore to bardzo nowoczesny design. Ceny mebli są dość wysokie, mamy również wybór wersji - może być wersja Design, oraz Light Line. Ta druga jest tańsza, ponieważ wykonana jest z tańszych materiałów, natomiast wygląd jest ten sam. W wersji Light nie mamy jednak tak dużego wyboru kolorystycznego.

Dla przykładu łóżeczko z kolekcji  First w cenie regularnej ok. 1700 zł lub 1200 zł (Light).


Z Timoore'a również możemy dobrać sobie piękny komplet. Tutaj elegancki Elle w cenie 3818 zł, a w niej: łóżeczko 140x70 cm wystarczające do około 6 roku życia, szafa oraz komoda.

Jedną z tańszych firm jest Pacyga meble. Są to mebelki o klasycznej formie, drewniane łóżeczka, komody i szafy z delikatnymi wzorami. Najpopularniejszym modelem łóżeczka jest Lena w cenie regularnej 399 zł.


Również popularnym modelem jest droższe, aczkolwiek bardzo ciekawe łóżeczko Hello Baby. Posiada kieszeń, bieguny, i możliwość przekształcenia na tapczanik. Również jego wygląd jest bardzo oryginalny, idealnie pasuje do stylu marynistycznego w pokoju dziecka. Cena regularna 699 zł, natomiast obecnie jest promocja -10% na te meble dostępne od ręki.


Na koniec najnowsza polska marka - meble Tooli. Nie są to meble tanie, są raczej na średniej półce cenowej, natomiast ich wykonanie i wzornictwo jest ciekawe. Najbardziej podoba mi się nowoczesna kolekcja Shift z wymiennymi kolorowymi wkładami w uchwytach.

Małe łóżeczko dostępne jest w cenie regularnej 1150 zł. Mały komplet mebli kupimy w cenie 3866,50 zł.

Nieco taniej wyjdzie zakup klasycznej kolekcji Province. Za komplet zapłacimy 2451 zł, w cenie jest łóżeczko - tapczanik wystarczający do ok. 6 roku życia, szafa i komoda. Moim zdaniem to nie jest wygórowana cena, jeśli otrzymać chcemy polskie, bardzo dobrej jakości meble na długo. Jeśli dziecko wyrośnie z pierwszego łóżeczka, możemy dokupić łóżko młodzieżowe, biurko, regał. Takim sposobem mamy meble na lata.


Polecam zwracać uwagę na polskie produkty. Mamy utalentowanych projektantów, fantastyczne fabryki. Wspierając się wzajemnie dajemy pracę i rozwijamy nasz kraj.
Jak Wam się podobają zaproponowane meble? Jest ich o wiele więcej, a co ciekawe, do 30 września trwa promocja -10% na łóżeczka Bellamy, oraz -15% na łóżka Timoore.