Meble dla dziecka IKEA w wykonaniu własnym cz. 2

Zainspirowana ostatnią wizytą w IKEA postanowiłam poszukać nowych, ciekawych pomysłów na przerobienie mebli tej firmy. Każdego, kto ma czas i chęci do stworzenia czegoś własnego zainteresował poprzedni post Meble dla dziecka IKEA w wykonaniu własnym. Zobaczcie, co dziś znalazłam!

thatfridayfeeling.nl/diy-with-foil-and-underlayment

Powyżej bardzo prosty sposób na schowek na zabawki. Ławka z wysuwanym pojemnikiem z kolekcji Stuva, została bardzo delikatnie przearanżowana za pomocą folii samoprzylepnej w kolorze białym. Front można zmienić na wiele sposobów, za pomocą techniki decoupage, malowaniem farbą, przyklejaniem naklejek, tapety. 

s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/48/09/08/480908036d108fcb9dd8005d84adcf97.jpg

Tutaj mamy bardzo ciekawy schowek na zabawki. Regał kwadratowy Kallax, wystarczy położyć, przykryć dociętą płytą - zalecam przykręcenie zawiasów aby można było ją podnosić, przykryty dywanikiem, tkaniną, czymkolwiek chcemy. Mamy siedzisko i schowek w jednym. Proste i sprytne!

thecrazycraftlady.com/2016/01/an-ikea-hack-train-activity-table/#_a5y_p=4886034

Tutaj również dwa w jednym - schowek na zabawki, ale tym razem ze stolikiem do zabawy. Jest to połączenie regału Trofast, do których możemy dokupić pojemniki, do tego dobrano blat Linnmon. Brakuje mi w tym rozwiązaniu kolorów. Ale projekt udany :)

stekmagazine.nl/ikea-hack-een-commode-met-aangepaste-frontjes

Komoda - mebel bardzo pożądany. Tutaj aranżacja komody Hemnes, którą kupimy całą białą. Autorka zamieniła fronty szuflad na naturalne. Efekt - ocieplenie wnętrza.

milkandmascara.com/2014/06/30/ikea-hack-latt-childrens-table-set


Na koniec również bardzo popularny zestaw w pokoju dziecka - stolik z krzesełkami. Ten komplet daje nam szansę na prawdziwy popis kreatywności.

thesweetestdigs.com/ikea-hack-latt-table-and-chairs

chibitofu.com/2015/03/as-new-play-table-ikea-latt-hack.html?spref=pi

Blat stolika możemy zamienić na tablicę, malując go farbą tablicową - to mój wybór. Możemy go również przemienić za pomocą tapety ściennej.
Nogi i ramy pomalować możemy na dowolnie wybrany kolor, pasujący do ścian pokoju czy dodatków. 
Dokładne instrukcje do wykonania tych przemian znajdziecie w linkach pod zdjęciami.

Co sądzicie o tych propozycjach?