Cykl: Zrób to sam - Dzień Mamy

Dzień mamy zbliża się wielkimi krokami. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że prawdziwy dom jest tam, gdzie jest mama. Zasługuje ona na wszystko co najlepsze, a najlepsze jest to, co płynie prosto z serca. Post dedykowany jest również dzieciom, które szukają pomysłu na prezent dla najważniejszej osoby na Ziemi :)

stylisheve.com/25-ways-like-mother-like-daughter


Najwięcej warte są rzeczy wykonane samodzielne. Nigdy nie tracą one swojej ceny, z czasem ona jedynie rośnie, a po latach stają się czymś wyjątkowym. Warto zorganizować sobie jeden dzień zabawy ze zdjęciami, farbami, kredkami.
Kostka ze zdjęciami wykonana techniką decoupage. Taką kostkę możemy kupić w sklepie plastycznym lub poprosić tatę czy kogoś znajomego o wycięcie jej z drewna. Niezbędne jest wydrukowanie zdjęć w odpowiedniej wielkości, biała farba i specjalny klej. Piękna pamiątka gotowa!

craftriver.com/mothers-day-crafts-ideas-kids-teens-preschoolers

Do ozdobienia białego kubka wcale nie potrzebujemy zdolności plastycznych. Wystarczą naklejki - literki do kupienia na allegro lub w sklepie plastycznym, farba do ceramiki lub szkła, pędzelek z gąbeczką, no i kubek. Tutorial poniżej. Proste! Nie ma to jak poranna kawa w wyjątkowym kubku.

notedlist.com/20-heartfelt-diy-gifts-for-mom

Torbę zakupową wypełnioną po brzegi miłością również łatwo zrobimy sami. Niezbędna jest bawełniana torba bez motywu - do kupienia w sieci - ołówek z gumką, farba do tkanin i tekturka z sercem. Takiej torby pozazdrości każda kobieta!

dumpaday.com/genius-ideas-2/craft-ideas-week-52-pics

Obrazek na ścianę też może być wyjątkowy i nie musimy mieć niesamowitego talentu do jego wykonania. W drukarni możemy wydrukować kartkę z kwiatuszkami, szablony znajdziemy w sieci, lub jeśli znamy podstawowe możliwości painta, zrobimy taką kartkę sami. Następnie wystarczy odbić dłonie posmarowane farbą. Piękna ozdoba i pamiątka na zawsze.

projectnursery.com/2016/04/handmade-mothers-day-gift-ideas-kids

Drugi obrazek może wydać się bardziej skomplikowany, ale wcale taki nie jest. Na kartce malujemy/drukujemy drzewko, wycinamy i przyklejamy listki. Rozmiar, kolor, forma: dowolne. Lubimy takie pomysły!

jasminengirl.blogspot.com/2013/05/diy-dzien-mamy.html

Jak Wam się podobają te pomysły? :)