Wiosenne porządki w pokoju dziecka: zabawki

Ujarzmienie zabawek w dziecięcym pokoju to trudne zadanie. Sprzątanie w jakimkolwiek pomieszczeniu gdzie harcuje maluch może być łatwiejsze, kiedy dobrze zaplanujemy gdzie i jak będziemy trzymać zabawki. Kosze wiklinowe, drewniane skrzynie, klasyczne skrzynie na zabawki, które możemy kupić w sklepach - to kilka z rozwiązań jakie możemy zastosować.

elledecoration.se

Skrzynie lub pudełka. Do starych, drewnianych skrzyń, które należy wcześniej odpowiednio przygotować (szlifować, pomalować, zabezpieczyć) możemy doczepić kółka, i własna, niepowtarzalna skrzynia na zabawki gotowa. Mogą być również plastikowe kosze, koszyki z wikliny, które możemy postawić pod półeczkami.

suburbanspunkdesign.com

projectnursery.com

Wykorzystując szynę przeznaczoną do kuchni, na której zwykle wieszamy przybory kuchenne, możemy powiesić pojemniki - tutaj wiklinowe kosze

projectnursery.com

projectnursery.com

Bezpośrednio na ścianie fajne będą prezentowały się też takie kosze, lub znów drewniana skrzynia

popsugar.com


Zabawki na drzwiach? Czemu nie! Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzimy sporo miejsca

popsugar.com

mommo-design.blogspot.it

Doskonałym rozwiązaniem jest również wykorzystanie jednego mebla na wiele sposobów. Popularny regał z Ikei wystarczy położyć, a we wnękach poustawiać kosze. Sprzątając wystarczy wrzucić zabawki i schować je pod przygotowane siedzisko, którego wykonanie też jest ciekawym pomysłem. Mamy ławę, miejsce do zabawy i schowek jednocześnie.

diyncrafts.com

Na koniec zabawki w pojemnikach trzymane pod łóżkiem. Również w Ikei dostępne są białe, materiałowe pudełka zamykane na zamek, przeznaczone na pościel. Osobiście mam i używam :) Jest to świetny sposób na trzymanie przedmiotów pod łóżkiem. 

diyncrafts.com


Macie jakieś sprawdzone sposoby na trzymanie wszędobylskich zabawek? Podzielcie się!