Wiosenne porządki w pokoju dziecka

Kto lubi sprzątać ręka do góry! Jest taki czas w roku, kiedy dbamy o odświeżenie wnętrza po nieprzyjemnej zimie. Wiosną przyroda budzi się do życia, tak jak nasze samopoczucie się poprawia, mamy dużo energii i chcemy, aby wokół było świeżo. Dziś kilka wskazówek jak odświeżyć pokój dziecka.

liliput-lounge.de

Ściany i meble
Czy da się uniknąć pomazanych ścian i mebli w domu małego artysty? Jest na to kilka sposobów.
1. Zabrudzenia po długopisie - należy zetrzeć zwilżoną octem lub spirytusem szmatką
2. Zabrudzenia po kredkach - wystarczy gąbka nasączona wodą z sodą oczyszczoną lub zwykła gumka do ścierania - osobiście polecam gumkę chlebową
3. Ślady po naklejkach - należy je nawilżyć zmywaczem do paznokci z acetonem albo rozpuszczalnikiem i przetrzeć myjką do naczyń. Można też podgrzać ślady suszarką do włosów - klej się rozrzedzi i łatwiej go usunąć.

Pluszaki
Można je po prostu uprać w pralce z wirowaniem na najniższych obrotach, w delikatnym płynie. Czasami jednak pluszowa zabawka może się zniekształcić. Wtedy przed praniem warto włożyć ją do plastikowej torebki, wsypać do niej trochę mąki ziemniaczanej lub sody, zamknąć torebkę i wygnieść dokładnie pluszaka. Potem wyjąć i wyszczotkować.
Takie zabawki, które maluchy biorą do buzi dobrze jest zawinąć w plastikową torbę i włożyć na 48 godzin do zamrażalnika - takim sposobem pozbędziemy się części bakterii.

Książeczki
Jest również sposób na nieładnie pachnące i poplamione dziecięce książeczki. Należy włożyć je do papierowej torby i wsypać trzy łyżeczki sody oczyszczonej. Zamkniętą torbę potrząsnąć kilka razy i odłożyć na kilka dni w suche miejsce. Po tym czasie należy książeczki wyjąć z torby i dokładnie otrzepać. Gotowe!

A Wy macie jakieś magiczne sposoby na porządek w pokoju małego rozrabiaki?

Źródło informacji: Życie na gorąco