Cykl: Zrób to sam - jajka wielkanocne

Święta coraz bliżej! Wiosnę czuć w powietrzu :) Jak co roku, poszukuję ciekawych pomysłów na ozdobienie wielkanocnych jaj. Zawsze znajduję coraz to ciekawsze rozwiązania - każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu jacyś miłośnicy astronomii? Galaktyczne jaja są w zasięgu naszych rąk!

www.xn--micasanoesdemuecas-00b.com/huevos-de-pascua

Wcale nie trzeba mieć talentu plastycznego aby wielkanocny koszyczek się wyróżniał. Często wystarczą zwykłe, tanie farbki aby zrealizować naprawdę ciekawy pomysł.
Na początek: jakie są naturalne barwniki?

babble.com/best-recipes/simple-step-by-step-guide-to-naturally-dyed-easter-eggs/
?cmp=SMC%7Cnone%7Cnatural%7CBabble%7CBabbleFebruary%7CPIN%7
Cdiyeastereggs-Babble%7CInHouse%7C2015-02-17%7C%7C%7Cesocialmedia

- buraki
- kurkuma
- szpinak
- kawa
- czerwona kapusta

Wcale nie musimy kupować specjalnych farbek aby przygotować wielkanocne jajka. Tak ubarwione można uznać za gotowe, a jeśli chcemy upiększyć je wzorami, wystarczy nawet flamaster.
A więc do dzieła!

Jak uzyskać efekt cieniowania? Wystarczy przygotować farbki w naczyniach, umieścić w nich jajko oraz przekręcać je trzymając na każdym poziomie coraz krócej.

elhadadepapel.blogspot.com/2012/04/huevos-eggs-eier.html

Bardzo prosty i efektowny sposób: ubarwić jajo na jednolity kolor - te zostały zanurzone w soku z buraków, gdy wyschną przygotować na przykład złotą farbę - "spryskać" z pędzla. 

honestlyyum.com/12980/diy-dyed-robin-eggs/#comments

Gratka dla dzieci :) pomazać ugotowane jajka kredkami świecowymi, to jest to! Na gorących jajkach kredka zacznie się fajnie rozpływać. Efekt? Artystyczny nieład :)
jennaburger.com/2014/03/creating-colorful-easter-eggs-with-melted-crayons

Kolejny sposób, w którym udział mogą brać dzieci - wylewamy farbki łyżeczką na ugotowane jajka. Wyjątkowo szybki i łatwy sposób na oryginalne, malownicze ubarwienie

kitchenfunwithmy3sons.com/2016/02/the-best-easter-egg-ideas-for-kids.html


A co powiecie na jajkowy decoupage? Bardzo łatwa zabawa dający ciekawy efekt, natomiast trzeba uzbroić się w odpowiednie narzędzia - serwetkę z dowolnym wzorem oraz specjalny klej, no i oczywiście pędzelek. Moim zdaniem efekt uroczy

atelier-cherry.com/2015/03/decoupage-em-ovos.html?m=1

Na koniec wisienka na torcie. Galaktyczne jajka! Tutorial pod linkiem :)


Jak Wam się podobają pomysły? A może macie jakieś swoje magiczne sposoby na piękne, świąteczne jajka?