Cykl: Mieszkam w domu – dom piętrowy

Do tej pory przedstawiałam domy parterowe, bo uważam je za niezwykle praktyczne. Jednak nie zamierzam się zamykać tylko na parterówki. Tym razem na tapetę wzięłam domy piętrowe – nie duże, bo za dużymi nie przepadam. Warunki konieczne? Garaż, taras oraz oczywiście obowiązkowe miejsce na biuro.


Projekt domu HomeKoncept 22 – to niewielki dom ze standardowym, dwuspadowym dachem. Jest to budynek o linii nowoczesnej, a jednocześnie bardzo przyjemnej dla oka. Jak już pisałam, nie przepadam za surową nowoczesnością, przeszkleniami i kanciastymi bryłami. Dom ma być ciepłym miejscem, w którym rodzina może się zrelaksować, spędzić wspólnie czas, oderwać się od pracy w nowoczesnym biurze, czy odpocząć od zakupów w lśniącym centrum handlowym.

W projekcie liczy się ilość pomieszczeń niezbędnych dla danej rodziny. Ja rozglądam się za domem dla czterech osób, w tym dla jednej pracującej w domu. Jednak dzisiaj chciałabym skupić się na moim ulubionym miejscu w domu - na części prywatnej.W projekcie mamy piętro, na którym znajdują się cztery pomieszczenia, które możemy zaaranżować według własnego uznania, plus jedna, spora łazienka. 
Mając dwójkę dzieci, każde może mieć swój własny pokój, rodzice sypialnię, a dodatkowe, czwarte pomieszczenie to dla mnie nic innego jak wspaniała garderoba. Możliwość zaaranżowania takiej przestrzeni to dla każdej kobiety duża przyjemność, a dla całej rodziny - wygodne rozwiązanie. Nieduży dom, a z wieloma możliwościami - to jest właśnie spełnienie moich, i myślę, że nie tylko moich marzeń.  
Garderoba - to nie tylko możliwość umieszczenia luster, wieszaków, lśniących przesuwnych drzwi i kolekcja pięknych butów. To przede wszystkim szansa na posiadanie miejsca gospodarczego. W dobrze zaprojektowanej garderobie znajdzie się miejsce na deskę do prasowania, żelazko, odkurzacz i wiele innych niezbędnych przedmiotów, które czasami tak ciężko upchnąć w małym mieszkaniu. To zdecydowanie wygoda podczas wykonywania zwykłych, codziennych obowiązków rodziny. A własny dom powinien być wygodny, w końcu to miejsce, gdzie jest nam najlepiej.

Ten projekt ma także inne aspekty, które są wisienką na torcie. Rozplanowanie pomieszczeń na parterze. Mamy niewielką kuchnię ze spiżarnią – jest to rewelacyjne rozwiązanie dla każdej pani domu. Duży salon z kominkiem oraz aneksem jadalnianym. O tym, jak ważny jest stół w domu pisałam wielokrotnie. A kominek? Każdego wieczoru jest to nagroda za każdy dzień w pracy. Dodatkowo przeszklona ściana z wyjściem na taras to nie tylko rozwiązanie miłe dla oka, to wypoczynek i radość z posiadanego ogrodu.
Garaż na jedno stanowisko wraz z pomieszczeniem gospodarczym to bardzo duży plus. Jak widzicie, obok schodów znajduje się królestwo osoby pracującej w domu – pokój idealny na biuro, odcięty od reszty pomieszczeń, blisko łazienki, na wprost wejścia do budynku. Rozwiązanie idealne.Bardzo dobrymi cechami tego projektu jest fakt, że jego bryła jest prosta i klasyczna. Dzięki niewielkiej powierzchni koszt jego wybudowania jest rozsądny. Czyżbym znalazła dom idealny?