10 gadżetów łazienkowych dla dziecka

Każda młoda mama wie, jak długa jest lista wyprawkowa :) Najlepszy sposób na przygotowanie listy zakupów - na spokojnie, i po kolei. Myśląc o wszystkim na raz, niczego nie zrobimy dobrze. Warto przemyśleć co jest najbardziej potrzebne, a co zupełnie zbędne. Dziś pomyślimy o klimacie łazienkowym - o miejscu, gdzie nasz czyścioch ma dobrą zabawę :)

malaak.me/how-often-should-you-give-your-baby-a-bath

1. Organizer
Wesoły organizer pomieści wszystkie kąpielowe skarby maluszka, a także może być świetną zabawką podczas kąpieli. Poniżej lekki, łatwy do trzymania przez małe rączki zapewni dziecku rozrywkę, podczas gdy rodzic będzie zajęty kąpielą. 
Taki organizer można przymocować do ściany, wówczas stanie się koszem - do wrzucania zabawek w czasie kąpieli, do przechowywania mokrych zabawek po kąpieli.


2. Nocnik
W sklepach dostaniemy zwykły nocnik, nakładkę, nocnik składany, nocnik ze stołeczkiem, a nawet nocniki grające!

Potette Plus 2w1 to pełnowymiarowy nocnik i nakładka na sedes w jednym. Dzięki wygodnemu opatentowanemu systemowi składania nóżek na płasko, oraz małej wadze, jest niezwykle poręczny, wygodny w transporcie i bardzo praktyczny na co dzień oraz w podróży.

3. Wanienka
Ważna rzecz! Ale jaką wybrać: zwykłą czy składaną?
Dziecięca, składana wanienka rozwiąże każdy problem związany z małą ilością miejsca w domu czy na wakacjach. Wanienki są w pełni wymiarowe, ale dzięki możliwości jej złożenia jest idealna aby zabrać ją w podróż bądź schować w każdą szafkę w łazience. 
Ta wanienka posiada nadmuchiwaną wkładkę dla niemowlaka z możliwością wybrania opcji ułożenia jej na płasko bądź w lekkim pochyleniu co daje mu poczucie bezpieczeństwa podczas kąpieli i nie powoduje nieprzyjemnego uczucia "zatopienia".

4. Leżak do kąpania
Alternatywa dla wanienki?
Codzienna kąpiel niemowlaka to nie lada wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców. Z pomocą w tym wieczornym zadaniu może przyjść nam wkładka do wanienki. Ustawiona w wannie pod kątem na dwóch nóżkach pomoże w utrzymaniu główki dziecka powyżej poziomu wody.


5. Półka na zabawki
Gadżet, który pozwoli nam zachować porządek.


Dzięki regulowanej długości taki koszyk pasuje do większości wanien. Świetnie sprawdzi się do przechowywania zabawek, kosmetyków łazienkowych oraz przyborów toaletowych. Dzięki przegrodom wszystkie przechowywane artykuły mają swoje miejsce.

6. Ręczniczek - szlafrok
Takich zabawnych ręczników nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Możemy się przebrać za lwa, zebrę, królika. Kto powiedział, że po kąpieli ma być nudno?7. Blokada toalety
Warto rozważyć zakup takiego produktu. Zabezpieczenie pomaga uchronić małe ciekawskie rączki oraz zabawki przed kontaktem z pełną bakterii muszlą klozetową.8. Kosz na pranie
Jeśli chcemy malucha nauczyć samodzielności, kupmy mu kosz na pranie. Niech sam wrzuca brudne ciuszki, które potem mama wypierze - przyjemne z pożytecznym :) Na rynku mamy wiele wesołych koszy9. Zestaw do higieny
Produkty pielęgnacyjne muszą być troszkę inne, niż nasze. Obcinając maleńkie paznokcie musimy szczególnie dbać o bezpieczeństwo rączek. Kupując zestaw, mamy wszystko w wygodnym opakowaniu


10.
Zabawki!
Zabawka w łazience to podstawa. No bo co tu innego robić!? Że niby myć się? Co to, to nie.
Ilość zabawek na rynku poraża, dlatego wybrałam jedną, konkretną, którą chcę mieć dla siebie ;)
Zabawka to wytwarzania baniek mydlanych!


A co się znajduje w Waszych łazienkach?