Pokój rodzeństwa - jak urządzić i nie zwariować?

Często spotykam się z pytaniem, jak właściwie urządzić pokój dla rodzeństwa, lub (olaboga!) dla chłopca i dziewczynki? Sprawa jest niby prosta. Potrzebujemy dwa łóżka, dwa biurka, dużą szafę lub dwie szafy. Wszystkiego po dwa. Problem pojawia się przy metrażu pokoju, zazwyczaj  nie mamy aż tak dużych pomieszczeń aby wszystko zmieścić dwa razy. Jak więc tego dokonać?
Przygotowałam kilka inspiracji oraz wskazówek.

kikis-list.com

Moim ulubionym sposobem na pokój dla dwójki dzieci jest wstawienie łóżka piętrowego. To najbardziej praktyczna, oszczędna opcja. Wybór łóżek piętrowych jest ogromny, są warianty również z dodatkowym biurkiem, lub szafą.

bostonglobe.com

madebymood.com


home-designing.com 

Łóżko - antresola z szafą - oraz dodatkowe łóżko z kolekcji Simple firmy Timoore. Dostępne w różnych wariantach kolorystycznych


Opcje z dwoma łóżkami można ciekawie zaaranżować

s-media-cache-ak0.pinimg.com

homestoriesatoz.com

melissaesplin.com

projectnursery.com

babble.com

projectnursery.com

Wyzwaniem jest również dobranie kolorystyki. Każda z nas chce, aby dzieci czuły się dobrze w swoim pokoju. Chłopiec nie będzie zbytnio szczęśliwy ucząc się w różowym pokoju :) Wybór kolorów może być jednak fajną zabawą. Moim ulubionym sposobem jest przede wszystkim zastosowanie kolorów neutralnych jako tło - szary, beżowy na ścianach, a kolory zastosować w dodatkach. Zielona, błękitna, szara pościel dla chłopca, bardziej dziewczęca, na przykład różowa dla dziewczynki. Takie same mieszanki można zastosować na ścianach, w oświetleniu. Wyznaczanie stref ostrą linią za pomocą kolorów to moim zdaniem nie jest dobry pomysł. Zawsze najlepszą taktyką jest jeden kolor przewodni, wybrany przez dzieci.