Cykl: Zrób to sam - dekoracje Wielkanocne

Dawno nie było pigułki z cyklu Zrób to sam - nadchodzące Święta Wielkiej Nocy oraz padający śnieg za oknem zmotywował mnie do przywołania wiosny do naszych domów. Jak to zrobić? Znalazłam kilka sposobów! 

http://www.crosswalk.com/family/parenting/kids/3-thoughtful-ways-to-celebrate-lent-and-easter-with-your-kids.html


Królik z papieru jako ozdoba? Zdecydowanie trafiony pomysł na dekorację oraz świetną, wspólną zabawę. Pod zdjęciem znajduje się link, który przekieruje na stronę z szablonem do wydrukowania. Głowę królika należy wyciąć, złożyć i skleić. Prosty i tani sposób na świąteczną dekorację w stylu nordic.


http://lavieordinairedunebretonne.blogspot.com/2014/04/printable-tete-de-lapin-en-3d-trophee.html#


A co powiecie na króliczka samego w sobie? Kuleczki z wełny można zrobić według tego samego sposobu co kuleczki do dywanu - post tutaj - z filcu wystarczy wyciąć uszy. Czy nie jest uroczy?

http://www.liveinternet.ru/users/irisha_okey/post290392770/


Motylek - kojarzy się z wiosną i latem. Z kawałków kolorowego papieru, na przykład z karteczek biurowych, możemy ich zrobić całą masę i udekorować nimi dom - powiesić, przyczepić na ścianie, ozdobić stół świąteczny. Proste sposoby są najlepsze

deschdanja.ch
A tutaj już trudniejszy sposób na motylki - raczej nie polecany jako zabawa z dziećmi, można się pokaleczyć. Efekt jest tak niesamowity, że musiałam go Wam pokazać. Wystarczy puszka, nożyczki i flamastry. Motyle jak żywe!

http://caca-faca.blogspot.com/2013/07/dnevna-doza-kreativnosti.html

Na koniec coś, co lubią wszyscy - łańcuch świetlny inny niż wszystkie. Cotton Balls cieszą się ogromną popularnością, z lampek choinkowych można również uczynić cuda. Wystarczą kolorowe foremki do muffinów, lampki, nożyczki i nożyk. Trochę zabawy i mamy kwiatowe światełka. Trafiony sposób na rozweselenie domu lub pokoju dziecka w te wciąż zimowe dni.

http://www.coolbond.in/news/twenty-easy-and-practically-free-diy-crafts-that-will-inspire-you.html

Jak Wam się podobają pomysły? Zdecydujecie się wykorzystać niektóre w swoich wnętrzach? :) Jeśli tak zapraszam do pochwalenia się zdjęciami!