Produkt miesiąca: meble Bellamy

Bardzo powoli zaczyna zbliżać się do nas najpiękniejszy czas w roku: wiosna! Jest to piękny okres, gdy wszystko zaczyna odżywać i w naszym otoczeniu odczuwamy oddech świeżości. Większość z nas wprowadza również tę świeżość do swoich domów. Robimy remonty, szukamy nowych rozwiązań, dodatków, mebli. Ponieważ nasze maluchy rosną jak na drożdżach rozważamy zakup nowego biurka lub większego łóżka, często nawet wybieramy całkowicie nowe meble. Co oferuje nasz rodzimy rynek? Po odpowiedzi na to pytanie i masę inspiracji zapraszam do dalszej części posta.


Meble marki Bellamy produkowane są w Fabryce Mebli Liwex, specjalizującej się w produkcji mebli dziecięcych i młodzieżowych. Fabryka ta powstała w 1981 r. W pierwszych latach swojej działalności zakład koncentrował się na produkcji drobnej galanterii drewnianej przeznaczonej dla dzieci. 

Jakie cechy wyróżniają te piękne meble?

 • Duże zróżnicowanie dostępnych wzorów
 • Wdrażanie pomysłów najlepszych projektantów
 • Wyróżniający design
 • Możliwość adaptacji mebelków dla starszego dziecka
 • Nowatorskie rozwiązania rozszerzające funkcjonalność mebli
 • Najwyższa jakość produkcji
 • Bezpieczne materiały używane w procesie produkcji


Kolekcja Cutie&Classy to klasyczny design w subtelniej, eleganckiej formie. Idealnie wpisuje się w koncepcję stylistyczną wnętrz skandynawskich; jest lekki, uniwersalny w stylistyce oraz utrzymany w kolorze białym. Wykończenie mebli jest matowe. Jednak największym atutem kolekcji jest jej ekologiczny wymiar, ponieważ w 100% wykonana jest z drewna sosnowego pochodzącego z polskich lasów.

Meble przeznaczone dla dzieci i niemowląt muszą być nie tylko funkcjonalne i atrakcyjne wzorniczo, ale przede wszystkim gwarantować bezpieczeństwo. Dlatego w procesie produkcji duży nacisk kładziemy na wysoką jakość wykonania oraz stosowanie bezpiecznych dla dziecka materiałów.
W kwestii jakości wykonania oraz rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo szczególną uwagę przywiązujemy np. do kwestii:

 • Zaokrąglania krawędzi
 • Zabezpieczania półek znajdujących się w regałach przed wypadaniem
 • Stosowania rzadko występującego, bardzo wytrzymałego na naprężenia gatunku drewna do konstrukcji leżyska łóżeczek (jest ono bez problemu w stanie wytrzymać ciężar matki z dzieckiem)
 • Umożliwienia stosowania sprawdzonego systemu mocowania wysokich szaf oraz regałów do ściany za pomocą specjalnej, bardzo wytrzymałej, plecionej taśmy
 • Zapewniania bezpiecznej możliwości zamykania wieka skrzyń na zabawki
 • Instalowania ochronnego plastikowego gryzaka stanowiącego ochronę ramiaka przed pogryzieniem przez dzidziusia
 • Dodatkowego, trzeciego wyciąganego drążka w celu umożliwienia bezpiecznego wychodzenia starszego dziecka z łóżeczka

W rezultacie wszystkie produkowane przez nas łóżeczka bez problemu przeszły proces certyfikacji. Oznacza to, że spełniają one wymogi bezpieczeństwa norm europejskich PN-EN 716-1:2010 oraz PN-EN 716-2:2010. Prezentowane normy określają standardy bezpieczeństwa oraz metody badania, które obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej.
W kwestii materiałów bezpieczeństwo zapewniemy poprzez np.:

 • Lakiery, których używamy w produkcji są bezpieczne dla dziecka. Odpowiadają wymaganiom normy europejskiej EN 71-3: 1994, dotyczącej zawartości substancji szkodliwych i metali ciężkich.
 • Materiały konstrukcyjne wykorzystywane w produkcji, takie jak płyta MDF, HDF czy płyty wiórowe laminowane posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i spełniają normy higieniczności klasy E1.
Źródło: bellamy.plFino - kolekcja ciesząca się dużą popularnością. Dekoracyjny design ze stylowymi zaokrągleniami tworzący subtelny efekt wizualny. Kolekcja jest laureatem prestiżowego konkursu z branży meblarskiej - Diament Meblarstwa 2012.Ines w kolorze białym oraz szarym - ponadczasowa,  romantyczna kolekcja w klasycznym stylu powróciła do świata dziecka.
Kolekcja zdobiona jest stylowymi frezami oraz pięknymi recznie wykonanymi porcelanowymi uchwytami. Jest kolekcją uniwersalną przeznaczoną zarówno dla dziewcznek jak i dla chłopców. Simple - elegancka kolekcja utrzymana w stylu minimalistycznym. Kolorystyka ogranicza się do dwóch barw, którymi są dąb oraz delikatna śmietanka. Kolekcję dekorują konsekwentnie rozmieszczone frezy w kształcie figur geomentrycznych tj. prosotąt i kwadrat umieszczone na frontach mebli. 
Meble SIMPLE zostały nagrodzone statuetką Diament Meblarstwa 2011.Marylou - klasyczna i elegancka linia mebli dziecięcych o świeżym i delikatnym wyglądzie. Kolekcja utrzymana jest w jasnej stylistyce uszlachetniona pięknymi, srebrnymi uchwytami. 


Sherwood to kolekcja o prostej, nowoczesnej linii przełamanej okrągłymi kształtami dodającymi jej nieco dynamiki i lekkości. 


Łóżeczko Good Night to praktyczne połączenie elegancji i klasycznego stylu. Szykowny design zaprojektowany specjalnie dla wymagających rodziców, aby długo służyło dziecku. Listwy łóżeczka zdobione są stylowymi frezami, na wezgłowiu umieszczony jest szykowny element dekoracyjny, który można wypełnić napisem Good Night lub zastąpić imieniem dziecka. Mebel odpowiedniej stylizacji, doskonale sprawdzi się do pokoju małego chłopca jak i dziewczynki. 


Ruban - kolekcja wnosi nowoczesną elegancję do pokoju dziecka. Przy odpowiedniej stylizacji, doskonale sprawdzi się w pokoju małego chłopca jak i dziewczynki. Zaokrąglone formy oraz eleganckie linie nadają innowacyjności oraz subtelności świetlistej kolekcji. 

Użytkownikami mebli Bellamy poczynając od kołysek aż po pokoiki są niemowlęta i dzieci z Europy Zachodniej. Na polskim rynku z sukcesem zadebiutowaliśmy w roku 2005 autorską kolekcją mebli. Bellamy to eleganckie i tanie meble dziecięce wysokiej klasy, które w wygodny sposób pozwalają rodzicom urządzić dziecku jego pierwszy świat. Małą planetę, którą jest bezpieczny, przytulny a zarazem funkcjonalny pokoik.

Meble zakupić można w sklepie internetowym Studio Barw.

Jak Wam się podobają? Widzicie je w świecie swojego dziecka? :)

Źródło: Bellamy.pl