Cykl: Zrób to sam - dekoracje świąteczne

Zbliża się czas na udekorowanie domu z okazji nadchodzących Świąt. Świąteczne dekoracje uśmiechają się do nas ze sklepowych witryn, ozdoby z poprzednich lat leżą jeszcze w pudłach, lub planujemy stworzyć coś nowego. Odwiedzając sklepy plastyczne możemy dostać wszystkie produkty niezbędne do utworzenia niepowtarzalnych dekoracji. Przygotowałam kilka fajnych pomysłów które możemy wdrożyć w życie razem z naszymi dzieciakami.


Płatki śniegu - wystarczy serwetka, kartka lub nawet foremka do muffinków i nożyczki. Szablony do wycinania możemy znaleźć w sieci. To mój ulubiony znaleziony patent: pistolet na klej i rysowanie nim po szybie. Muszę wypróbować w tym roku!


Na bombki jest chyba nieograniczona ilość sposobów. W sklepach plastycznych znajdziemy przezroczyste, plastikowe bombki które możemy pomalować, pooklejać, powkładać do nich koraliki, konfetti - ogranicza nas tylko wyobraźnia! Strzałem w dziesiątkę są też styropianowe kulki które możemy przyozdobić za pomocą kleju lub szpileczek. Gwiazdy z papieru lub słomek to też świetny sposób na miłe spędzenie czasu i piękne efekty.

Samodzielnie wykonana choinka? Sznurek, styropianowy stożek i gotowe - po co kupować gotowce?

 

Własne kule z postacią i śniegiem, musimy znaleźć tylko małe figurki które należy przykleić do spodu zakrętki od słoika.


A co sądzicie o dekoracyjnie składanych serwetkach? Szkoda z nich korzystać :)Kiedy przygotowujecie Wasze domy na Święta? Może już są gotowe?

Źródło: Pinterest