Pokój chłopięcy - inspirujący przegląd

W życiu każdego z nas nadchodzi taki moment, kiedy pokój dziecięcy - nasz, naszego dziecka, powoli przestaje być pokojem malucha, a zamienia się we wnętrze dorosłego człowieka. Zmienia się jego funkcjonalność, styl, kolorystyka. Zwiększa się czas jaki jest w nim spędzany, dlatego tak ważny jest dobry projekt.


Na co zwrócić uwagę zmieniając pokój dziecięcy na pokój osobisty dla chłopaka? Oczywiście meble. Maluch wyrasta z łóżeczka 120x60 lub 140x70 cm i musimy pomyśleć o łóżku o wymiarach dla dorosłego. Często warto zrobić to już od mniej więcej siódmego roku życia! Wtedy zainteresujmy się barierką do łóżka, dzięki czemu dziecko nie wypadnie. Z czasem barierkę zdejmujemy i zostaje nam łóżko które będzie służyło jeszcze wiele lat.
Kolejnym punktem przy urządzaniu pokoju dziecka od nowa jest biurko. Tych na rynku jest mnóstwo. Dobrze jest wybrać takie z ruchomym blatem, praca przy takim jest zdecydowanie wygodniejsza i zdrowsza. W parze z biurkiem idzie wygodny fotel - pamiętajmy że dobry fotel to zdrowy kręgosłup! Regał, to mebel który można dopasować stylistycznie do biurka, jest on niezbędny przy przechowywaniu książek i zeszytów których z czasem będzie coraz więcej, i więcej.

Poniżej przedstawiam wybrane przeze mnie pokoje chłopięce, które mogą zainspirować rodziców urządzających od nowa wnętrze dla młodego mężczyzny.
Wszystkie projekty łączy jedna zasada w kwestii wyboru kolorystyki, odchodząc od pokoju dziecięcego, należy ostrożnie dobierać barwy, wręcz ograniczyć je do minimum. Który młodzieniec będzie zachwycony kolorowymi detalami, dodatkami i dekoracjami? ;) Nie warto szaleć z kupowaniem dodatków jeśli chodzi o królestwo chłopca. Szarość, czerń lub biel w połączeniu z jedną, intensywną barwą daje efekt minimalizmu. Wielkim powodzeniem cieszą się również kształty geometryczne, które dodają wnętrzu męskiego klimatu. Jak Wam się podobają wybrane propozycje?

Źródło: Inspiracje