Naklejki do pokoju dziecięcego - prosty sposób na stworzenie wystroju tematycznego

Jeżeli kiedyś Twoje dziecko powiedziało Ci, że koniecznie chciałoby, aby jego pokój wyglądał jak wnętrze rakiety kosmicznej, laboratorium szalonego naukowca albo dżungla, to prawdopodobnie poczułeś coś w rodzaju ukłucia paniki (no chyba że masz smykałkę do DIY i jesteś mistrzem majsterkowania, a do tego wszystkiego masz jeszcze talent plastyczny). No bo jak to zrobić? Czy mnie na to stać? Czy powinienem rzucić pracę i zostać dekoratorem pokojów dziecięcych na pełen etat? Spokojnie! Z naklejkami do pokojów dziecięcych myloview stworzenie wystroju tematycznego będzie prostsze niż myślisz.
Chyba wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek stanęli przed trudnym zadaniem udekorowania pokoju swojej pociechy, dobrze wiedzą, o co właściwie chodzi z tymi całymi naklejkami ściennymi. Można nakleić je na każdą gładką powierzchnię (nie tylko na ścianę, wbrew nazwie!), można je bez problemu zdjąć, gdy się znudzą lub opatrzą, można do woli wybierać i przebierać wśród wzorów... Być może najważniejszą zaletą naklejek jest jednak to właśnie, że można je wykorzystać, by stworzyć w pokoju dziecka wystrój tematyczny. Jak to zrobić?

Choć na hasło "naklejki" zazwyczaj pojawiają nam się przed oczami wyobraźni małe obrazki, które w młodości przylepialiśmy na ławkach czy zeszytach, naklejki ścienne mogą być naprawdę pokaźnych rozmiarów. To bardzo ważne, bo o ile maleńka naklejka tu czy tam nie zrobi wielkiego wrażenia, o tyle  taka o bardzo dużej powierzchni nada ton całemu wnętrzu. Nie ma łatwiejszego sposobu na stworzenie wystroju tematycznego, niż zamontowanie dużej naklejki w skądinąd dość neutralnie urządzonym pokoju! Pomyśl tylko: wielka naklejka z baśniowym zamkiem albo przyjaznym smokiem w kilka chwil przemieni zwykły pokój w sypialnię małej księżniczki, a  motyw z rakietą - zwłaszcza w połączeniu z kilkoma dodatkami, na przykład plakatem filmu science fiction czy zabawkami w kształcie kosmitów - sprawi, że niemal identyczny pokój stanie się obcą planetą eksplorowaną przez dzielną astronautkę. Naklejka z piłkarzem nie pozostawi wątpliwości, że oto jesteśmy w siedzibie przyszłej gwiazdy piłki kopanej. To takie proste!

Naklejki to także łatwy sposób na stworzenie mniej wyraźnie sprecyzowanej aranżacji. Jeśli, na przykład, Twoje dziecko lubi zwierzęta, a Ty nie chcesz kupować mu kiczowatych dekoracji ze zwierzętami z popularnych kreskówek (każdy rodzic dobrze zresztą wie, że nic nie zmienia się tak szybko, jak dziecięce fascynacje postaciami z bajek...), możesz nakleić na ścianie jego pokoju wzór z kolorowym zwierzakiem w geometrycznym stylu. Taka ozdoba będzie "rosła" razem z maluchem: nie będzie się wydawać zbyt infantylna nawet w pokoju całkiem już wyrośniętego dziecka!