Miniaturowy pokoik dla niemowlaka - projekt

Każdy, kto posiada tak małe pomieszczenia wie, jak trudno jest stworzyć w nim przyjemne, ładne i funkcjonalne wnętrze które ma nam służyć jak najlepiej. Ja uwielbiam takie małe pokoje. Jest to ogromne pole dla wyobraźni.

Pokoik jest na poddaszu, delikatny skos dodatkowo odejmuje powierzchni, tak samo dwa słupy przy oknach, które podtrzymują konstrukcję. Nie ma mowy o przesunięciu ścian, bo całe mieszkanko jest równie małe. Był to projekt wykonywany najdłużej, a znajduje się w nim najmniej elementów i kombinacji.


Szafa tak samo dla malucha jak i dla rodziców jest jedynym elementem, który został. Obok niej schowana pufa ze schowkiem, z której maluch skorzysta gdy podrośnie - będzie mógł się tam bawić i ukrywać chowając się za zasłonką. Z początku miał tam stanąć regał ale skos i słup tak przeszkadzają, że mebel ze schowkiem na którym można zrobić kryjówkę jest przyjemniejszym rozwiązaniem i sprawia, że miejsce pod samym skosem nie jest całkowicie puste. Fotel dla mamy przy oknie, lampa stojąca regulowana nad głową do czytania po zmierzchu.


Komoda pod skosem - mebel na kółkach, aby można było wsunąć dalej gdy jest niepotrzebne i wysunąć w razie potrzeby, proste, pojemne i funkcjonalne. Łóżeczko z opcją przekształcenia na tapczanik po drugiej stronie - stawiałam je chyba wszędzie i przy prostej ścianie wygląda najlepiej.


Nad łóżeczkiem regał Ikea, błyszczący i prosty aby nie obciążyć całego wystroju. Na suficie oświetlenie pod listwami aby dodać trochę przestrzeni. Mój ulubiony element - tapeta My Little Hands. Jasna, delikatna i nieprzytłaczająca. Posiadają absolutnie piękne wzory!

Jak Wam się podoba pokoik? Czekam na Wasze pomysły! Może byście coś zmienili?