Mały i wąski pokoik dla malucha - projekt


Miałam przyjemność w ostatnich dniach projektować pokoik dla dziewczynki. Pomieszczenie małe, około 9 metrów kwadratowych, dość długie i wąskie. Zamówione zostały mebelki w podstawowym składzie - komoda, szafa i łóżeczko dla noworodka z opcją transformacji na łóżeczko dla starszego dziecka. Do pokoiku wybrany był klasyczny fotel w kolorze turkusowym, który stał się elementem bazowym dla całości.
Zapraszam do zapoznania się z propozycją przygotowania pokoiku.

Decydując się na motyw, styl lub kolorystykę pokoiku warto najpierw wybrać kolor przewodni, tak jak w tym przypadku jako pierwszy został wybrany fotel w intensywnym kolorze. Dzięki niemu łatwo można było dobrać całą resztę dodatków.

W małym pokoiku zmieściło się wszystko - kącik dla mamy z półeczkami na książki, które stawiamy przodem, stolik z lampką do czytania, przy którym mama może się zrelaksować, meble dodają całości klasy. Pokoik miał być stonowany i jasny, dlatego ściany są białe, a dwie z nich ozdobione są tapetą w las brzozowy. Różowe ptaszki na tapecie i pozostałe dodatki sprawiają, że pokoik staje się nieco bardziej kolorowy, ale bez przesady. Jasne kolory to dobra alternatywa dla pomieszczeń małych, a duża ilość dodatków mogłaby przytłoczyć i zmniejszyć pokój.

Jak Wam się podoba propozycja? :)

Studio Barwmebelki dla dzieckamaterace dziecięcelampki dziecięcepościele dziecięcezabezpieczeniaprojekty pokoi dziecięcych