Cykl Znaczenie kolorów - 8. Szary

Ostatnio posty pojawiają się rzadziej ponieważ przybywa pracy. W sklepie pojawia się więcej produktów, wykonałam również nowy projekt pokoiku malucha. Ale nie zapominam o poszukiwaniu inspiracji, to najważniejsze w mojej pracy!


Dziś kolejny post z cyklu Znaczenie kolorów, tym razem przedstawiam szarości. Kolor zimny, nudny? Ależ skąd!
  • Szary. Jaśniejsza wersja czerni, ciemniejsza wersja bieli. Kolor symbolizujący monotonię, pospolitość, a nawet... brak koloru. Tak jak czerń, biel i inne kolory neutralne chętnie uzupełniajmy ją paletą innych barw. Odpowiedni wybór i zestawienie sprawią, że wnętrze będzie przytulne.
Całość w comiesięcznym magazynie online - ILOBAHIE Creative Magazine

Zwróćmy uwagę na to, jak szary pięknie komponuje się z każdym kolorem. Nie mamy pomysłu na kolorystykę w pokoju? Wybierzmy barwy szarości, a potem uzupełnijmy je kolorowymi dodatkami, które zawsze można zmienić. Uniwersalny kolor zarówno do pokoiku chłopca, jak i dziewczynki.
Wybierając szarości zwróćmy również uwagę na oświetlenie naturalne pokoiku - najlepiej aby pokoik był dobrze nasłoneczniony. W ciemnym pomieszczeniu kolor też może być przytłaczający, chyba że dodamy dużo kolorowych akcesoriów.
Co myślicie o szarościach we wnętrzach?