Inspiracje: Drzewka świąteczne

Powoli w naszych domach pojawiają się pięknie ubrane choinki Bożonarodzeniowe. Dla tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu, a chcą by ich drzewka były ciekawie przystrojone, przygotowałam bombę inspiracji.


W wielu kulturach drzewo, zwłaszcza iglaste, jest uważane za symbol życia i odradzania się, trwania i płodności. Jako drzewko bożonarodzeniowe pojawiło się w XVI wieku, lecz prawdopodobnie już wcześniej występowało jako rajskie "drzewo poznania dobra i zła" w misteriach o Adamie i Ewie, wystawianych w wigilię Bożego Narodzenia. Jest to związek bardzo luźny i trudny do ustalenia, podobnie jak odwoływanie się do drzewa Krzyża z Golgoty, które, jak głosi legenda, zbito z rajskiego drzewa życia. Tradycja choinek narodziła się w Alzacji, gdzie wstawiano drzewka i ubierano je ozdobami z papieru i jabłkami (nawiązanie do rajskiego drzewa). Wielkim zwolennikiem tego zwyczaju był Marcin Luter, który zalecał spędzanie świąt w domowym zaciszu. Choinki więc szybko stały się popularne w protestanckich Niemczech.
Źródło cytatu 

Ciekawym i modnym dziś rozwiązaniem są choinki bez choinki!
Ale czy to na pewno ten sam efekt? Być może taki pomysł jest fajnym dodatkiem, na przykład do innego pomieszczenia niż pokój dzienny. Natomiast z pewnością jest to świetny pomysł na wspólną rodzinną zabawę!

Na zakończenie małe bonusy


Ogrodzenie choinki drewnianym płotkiem zapewni bezpieczeństwo, gdy w pokoju bawi się maluch. Może zapobiec nieszczęśliwemu wypadkowi, na przykład gdy dziecko pociągnie za bombkę lub gałązkę.

A tutaj mój absolutny numer jeden!Studio Barwmebelki dla dzieckamaterace dziecięcelampki dziecięcepościele dziecięcezabezpieczeniaprojekty pokoi dziecięcych