Cykl: Co na rynku piszczy? Czyli oglądamy łóżeczka

Najważniejszy mebel dla dziecka - łóżeczko. Miejsce w którym najmłodszy lub najmłodsza początkowo spędza najwięcej czasu i śni o kolorowych krainach.
Do wyboru mamy mnóstwo opcji stylistycznych, kolorystycznych i o różnych funkcjonalnościach. Najlepsze łóżeczko to takie, które spełnia dodatkowe możliwości.
Wybierając łóżeczko należy zastanowić się czego od niego oczekujemy. Niektórym rodzicom w zupełności wystarcza pojedyncze, klasyczne łóżeczko o standardowych wymiarach 120x60 cm. Czasami posiadamy komodę, którą możemy przeznaczyć na ubranka, wtedy nie musimy martwić się czy szukać łóżeczka z szufladą, czy bez. Na komodzie możemy umieścić przewijak i takim sposobem powstaje kącik dla malucha.
Wybór klasycznego łóżeczka może być bardzo trudny - propozycji jest mnóstwo. 

Marka My Sweet Baby proponuje proste, klasyczne łóżeczka z ogromnym wyborem motywów

Łóżeczko Sowy - dziś bardzo modne, możemy przebierać w kolorach sówek

Łóżeczko ze zwierzakami, znana wszystkim prosta bryła z kolejnym motywem

Łóżeczko Glamour, dla małych dam, do wyboru również inne opcje kolorystyczne

Producent daje możliwość zakupu łóżeczka wraz z materacykiem - opcja warta rozważenia


A oto łóżeczka Bellamy. Wyjątkowo piękne i zgrabne meble, w niektórych łóżeczkach o klasycznych wymiarach 120x60 cm w komplecie są również szuflady, a w jednym wszystko na raz.

Łóżeczko Paso Doble - daje nam mnóstwo funkcji. Jedna duża szuflada, komódka z czterema szufladami, szafka z drążkiem na powieszenie ubranek, rozkładany przewijak - czego chcieć więcej?

Łóżeczko Simple. Bardzo proste, w komplecie z szufladą, posiada możliwość wyjmowania szczebelek. Bielone drewno dębowe daje efekt eleganckiego i przytulnego klimatu. Do kompletu można dobrać również inne meble z serii Simple.

Łóżeczko Fino - mój faworyt. Wyjątkowo zgrabne i o pięknej linii, posiada trzy wyjmowane szczebelki.

Łóżeczko Marylou - klasyka i elegancja sama w sobie. Dwa wyjmowane szczebelki i co ważne - według uznania dokupić można szufladę

Ciekawe łóżeczka dla najmłodszych w swojej ofercie ma również marka Timoore, aczkolwiek jest ich mniej. Piękne łóżeczko z serii Elle, które rośnie wraz z dzieckiem. Posiada możliwość zdejmowanego boku, dzięki czemu zamienia się w tapczanik. Do łóżeczka dokupić można nakładany przewijak.

Zgrabne łóżeczko "GOO" First z zaokrągleniami, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania

Wybierając meble dla malucha sprawdzajmy również certyfikaty bezpieczeństwa. Łóżeczka powinny być lakierowane specjalnymi farbami, a drewno z których są wykonywane - wysokiej jakości.

W kolejnym artykule zaprezentuję łóżeczka, które zgrabnie zmienią się w tapczanik.