Cykl: 3 sposoby na udekorowanie pokoju malucha

Każda mama spędza mnóstwo czasu na wybraniu tego najlepszego, najpiękniejszego motywu, który będzie rządził w nowo urządzonym pokoju dziecka. Dziś mamy naprawdę duży wybór - możemy urządzić pokój w stylu angielskim - eleganckim i przytulnym. Dla dziewczynki możemy stworzyć miejsce niczym pałac. Mogą rządzić również drewno, a może być to też styl bardzo nowoczesny - bez kolorowych dodatków, z minimalną ilością barw, lub z maksymalną - kolorowy misz masz.


Poniżej prezentuję pierwsze trzy ciekawe i popularne dziś motywy, które możemy wykorzystać w pokoju dziecka, aby był jedyny w swoim rodzaju.


1. Motyw lasu.
Na ścianach możemy namalować drzewo lub kilka drzew. Łatwo dostępne są również naklejki. Dodatkowo możemy samodzielnie stworzyć listki z papieru lub materiału co doda naturalnego efektu. Świetna zabawa gwarantowana!

2. Farba tablicowa.
Świetnie sprawdzi się jeśli chcemy aby nauczyć dziecka kreatywności. Przy okazji oszczędzimy meble oraz ściany w innych pomieszczeniach :) Na ścianie pokrytej specjalną farbą tablicową maluch może bezkarnie mazać, rysować, pisać, bez końca...3. Literki.
Chyba najpopularniejsza dekoracja, można ją zastosować w pokoju w każdym stylu, o każdej kolorystyce. Imię dziecka sprawi, że pokoik będzie indywidualny, zwłaszcza kiedy wybierzemy ręcznie robione literki. Możemy je zawieszać, przyklejać, montować, rysować na ścianach. 
Który pomysł podoba Wam się najbardziej? Mój ulubiony sposób na dekorowanie pokoju malucha to pomalowanie ściany farbą tablicową. Kolor czarny wcale nie musi być przytłaczający, kiedy połączymy go z jasnymi, wesołymi kolorami, pokój może być bardziej wyrazisty. A sama możliwość pisania, rysowania po ścianach daje szanse na zmianę wystroju, jak i naukę kreatywności.