5 sposobów na urządzenie pokoju dla bliźniąt

Co dwa szczęścia to nie jedno :) W urządzaniu pokoju dla bliźniąt pojawia się kilka znaków zapytania, jak również wiele pomysłów. Na pewno zasady są bardzo proste, inspiracji mnóstwo a dylematów jeszcze więcej. Poniżej prezentuję 5 sposobów na urządzenie pokoju dla rodzeństwa oraz kilka ciekawych aranżacji.1. Dwa łóżka.
Rzecz oczywista :) Dla najmłodszych niezbędne są dwa łóżeczka, najlepiej oczywiście takie same, choć bywają pomysły, aby zastosować dwa różne - czego nie jestem zwolenniczką - bałagan w odbiorze estetyki pokoiku gwarantowany. Naprawdę maluchom będzie wszystko jedno czy część jest niebieska, czy różowa. 


2. Dla większych dzieci najlepszym rozwiązaniem staje się łóżko piętrowe. Oszczędzimy sporo miejsca, dzięki czemu powstanie miejsce przeznaczone do nauki.3. Wróćmy do maluchów. Komoda i przewijak, jedna, a może dwie? 
Jeżeli oba maluchy mają mnóstwo ubranek a pokój jest duży, komody powinny być dwie, jedna obok drugiej - przydadzą się w przyszłości kiedy dzieci podrosną, ubrania będą w coraz większych rozmiarach. Dwie komody to pomysł na przyszłość. Natomiast spokojnie można zacząć od jednej - w przykładowo trzech szufladach zmieszczą się wszystkie małe ubranka.
Jeśli chodzi o przewijak, wystarczy jeden.

4. Szafa. Ten sam schemat - jeżeli chcemy myśleć przyszłościowo, kupmy dwie szafy, albo... wcale. Szafa noworodkowi tak naprawdę nie jest tak bardzo potrzebna. Dopiero z czasem zacznie jej nam brakować.

5. Wygląd pokoju, dekoracje.
Co dwa maluchy to nie jeden.Warto zaaranżować pokoik tak aby każde dziecko miało coś "swojego". Imiona nad łóżeczkami, dwa dywaniki, dwa przewodnie kolory w dekoracjach - poduchy, kocyki. Kolory oczywiście nie powinny ze sobą bardzo kontrastować. Jak pisałam wcześniej, nie warto dzielić jednego pokoju na dwa malując ściany na dwa różne kolory. Nie jest to ładne ani estetyczne. Zaaranżujmy pokój tak naprawdę tak, jak dla jednego malucha.
Nie ma jak spójność i harmonia :)