5 sposobów na dostosowanie biurka dla ucznia

Już za tydzień rozpoczynają się wakacje - czas odpoczynku, wyjazdów i zabawy. Wszystkie dzieci zapomną o trudach szkolnych, by nabrać sił przed kolejnym rokiem nauki.
Wakacje to również dobry moment nad zastanowieniem się nad nowym miejscem do pracy dziecka, lub odnowieniem starego. Poniżej zbiór ciekawych inspiracji - aranżacji biurkowych dla każdego, oraz pięć sposobów na dostosowanie biurka tak, by nasze dziecko mogło wygodnie i swobodnie odrabiać przy nim lekcje.


1. Biurko powinno stać jak najbliżej okna.
A najlepiej pod nim. Wtedy blat jest dobrze oświetlony w dzień. Kiedy jest widno, nie trzeba zużywać światła sztucznego. Dodatkowo parapet można wykorzystać jako dodatkową półkę.

2. Lampka na biurku.
Powinna stać po odwrotnej stronie niż ręka którą pisze dziecko. Po lewej stronie gdy dziecko jest praworęczne, po prawej gdy leworęczne - wtedy snop światła pada tak, aby cienie, na przykład cień długopisu, nie przeszkadzały w trakcie pisania.

3. Dodatkowe szuflady.
Jeśli mamy biurko bez kontenerka, powinniśmy je dokupić aby zagospodarować więcej przyborów. Szufladki można pogrupować na kategorie aby uniknąć bałaganu.

4. Regał.
Dodatkowy segment z półkami ustawiony obok biurka przyda się na książki - te szkolne i nie szkolne. Dodatkowo ułożone kolorystyczne lub według wielkości może stać się ładną dekoracją pokoju.

5. Dodatki ułatwiające spędzanie czasu nie tylko przy biurku.
Bardzo przydatna rzecz pod biurkiem - kosz na śmieci. Warto również zainwestować w tablicę korkową, lub popularną dziś farbę magnetyczną na której można pisać kredą oraz przyczepiać do niej magnesy. No i oczywiście kubeczek na długopisy, ołówki, które zawsze powinny być pod ręką.

Najlepiej aby uniknąć bałaganu nie trzymać na blacie biurka niczego oprócz lampki i przybornika. Ilość książek i zeszytów z których dziecko korzysta do odrabiania lekcji jest wystarczająca. Jestem również zwolenniczką braku komputera/laptopa w pokoju dziecka. Taki sprzęt powinien znajdować się w miejscu gdzie korzystamy z niego wspólnie - zwłaszcza gdy dziecko dopiero co zaczyna swoją przygodę ze szkołą.