Jak urządzić małe pomieszczenie na pokój dla dziecka

Małe pomieszczenie to wyzwanie do urządzenia. Wydaje się że niewielka przestrzeń jest łatwa do rozplanowania bo niewiele mamy możliwości - wiele zależy od kierunku otwierania się drzwi, położenia okna, kaloryfera.
Miałam przyjemność zaprojektować mały pokoik dla chłopca. Jakie proste triki należy zastosować w tak małym pomieszczeniu?


W pokoiku o wymiarach 200 cm na 320 cm zastosowano mebelki Bellamy Sherwood - szafę, komodę z przewijakiem oraz łóżeczko 140 cm x 70 cm - wszystkie podstawowe bryły kompletu.

Pokoik jest jasny i przytulny, ze względu na jego szerokość nie przebierałam w kolorach - postawiłam na barwy ciepłe, neutralne, naturalne, aby pasowały do mebli.
Aby poszerzyć optycznie pokoik zastosowałam na krótszych ścianach tapetę ze wzorem biegnącym wzdłuż ściany. Aby natomiast poszerzyć wnętrze jednocześnie wzdłuż i wszerz tapetę oraz belkę za którą kryje się firanka obniżyłam o 30 cm, pasek u góry zostawiłam biały tak jak kolor sufitu. To takie małe oszustwo optyczne, powiększające pokój.Szafa oraz komoda z przewijakiem zmieściły się idealnie pod krótszą ścianą, więc udało mi się zabudować kaloryfer na całą długość pokoiku. Zabudowa jest polakierowana tak, aby lekki połysk odbijał światło i dodatkowo powiększał i rozjaśniał pokoik.
Łóżeczko z funkcją tapczanika umieściłam przed wejściem, aby mama mogła szybko znaleźć się przy maluchu i mieć na niego oko, gdy drzwi są otwarte.
Dużą rolę odgrywają także listwy przypodłogowe, oraz panele ułożone wzdłuż krótszych ścian. Oświetlenie naścienne także powiększa pokój.Co sądzicie o ziemistych kolorach w pokoju dziecka? Nudne, czy raczej funkcjonalne ze względu na spokój jaki wprowadzają we wnętrzu?