5 sposobów na odświeżenie mieszkania

Wiosna wybuchła z wielką mocą, drzewa są zielone, a my po świętach wracamy do normalnego porządku dnia. Przed nami weekend majowy i coraz piękniejsza pogoda. Wiosną nie zapominajmy o naszym mieszkaniu - zadbajmy nie tylko o odświeżenie szafy i naszego wyglądu, zmieńmy to i owo aby wnętrze wyglądało jak nowe!
1. Posprzątaj! Wynieś zbędne przedmioty, wyrzuć stare ubrania, wyczyść zakurzone elementy dekoracyjne. Najlepiej jest wynieść wszystkie bibeloty z pokoju, obejrzeć, przeczyścić, niepotrzebne lub te które się znudziły sprzedać lub oddać. Zróbmy więcej miejsca na stałe, lub dla nowych rzeczy.

2. Zmień dekoracje na ścianach. Kup nowe ramki na zdjęcia, na przykład każdą w innym kolorze, albo zmień położenie obecnych (uwzględniając rozmieszczenie gwoździ :)


3. Zmień zasłony i poduchy! Dopasuj do siebie kolorystycznie wszystkie elementy z tkanin. Nowy kolor samych zasłon sprawi że poczujemy się świeżej. Pozbądźmy się ciężkich tkanin! Dodajmy nowe - na przykład ciekawy materiał na krzesło przy biurku.


4. Zróbmy coś samodzielnie - przemaluj ścianę, narysuj coś na jednej z nich, wykonaj mały mebel lub abażur dla lampy, wytapetuj stopnie schodów lub szuflady starej komody. Nie ma nic bardziej wyróżniającego wnętrze i nas samych jak mały akcent dany od siebie.


5. Zadbajmy o zapach. Od lat używam świec Yankee Candle - są absolutnie bezkonkurencyjne, gama zapachów jest olbrzymia, a co najważniejsze: naprawdę działają.


Bonus! 7. Można też po prostu pozbyć się dekoracji, zostawić jedną lub dwie a efekt odświeżenia również murowany :)