Pobawmy się kolorami, czyli przywitajmy wiosnę

Astronomiczną wiosnę mamy od dwóch dni, słoneczko coraz częściej wygląda zza chmur jednocześnie odsłaniając małe niedoskonałości naszych gniazd. Ja na przykład będą musiała przemalować całą jedną ścianę. Podczas zimy porysowało się kilka miejsc, zamalowywałam je więc testerami w tym samym kolorze przez co ściana wygląda jeszcze gorzej... Pomimo że kolor jest ten sam, plamy nowej warstwy farby są widoczne, zwłaszcza w promieniach słońca. Czeka mnie więc mini remont.
Wiosna jest wyjątkowo pracowitą porą roku. Na zewnątrz jest przyjemniej, dzięki czemu mamy więcej energii do pracy, mnóstwo nowych pomysłów na zmiany. A zmiany chętnie wprowadzamy we wnętrzach naszych mieszkań.
W związku z moim planowanym malowaniem jednej ściany postanowiłam pogrzebać w zestawach kolorystycznych we wnętrzach. Może warto coś pokombinować małym nakładem finansowym?
Czasami wystarczy jedna poducha w intensywnym kolorze, żeby ożywić całe pomieszczenie i dodać mu nowego charakteru.


Fajnym efektem jest cieniowana ściana. Można łatwo zrobić to samemu krok po kroku, wystarczą trzy kolory farby i wilgotna ściereczka do rozcierania granic kolorów.

Akcenty we wnętrzach


Mój ulubiony sposób na nową aranżację wnętrza. Podstawą jest neutralna baza kolorystyczna, wtedy możemy dodawać i odejmować wybrane przez nas kolory bez końca. Kolory czyli: poduchy, dodatki, jeden mały mebel.


Opcja dla odważnych. Neutralna baza, trzy różne intensywne kolory. Efekt? Od razu weselej.

Opcja bardzo bezpieczna. Charakteru sypialni dodaje szafka nocna, spokojne ale nieco eklektyczne wnętrze.


Gdy wszędzie panuje biel, nudę można przełamać jednym, wyrazistym meblem.


Kolorowe poduszki zmienią najszybciej charakter pokoju.

Akcenty nie muszą być bardzo wyraziste. Zimne wnętrze możemy wzbogacić jednym ciepłym kolorem, w tym przypadku przytulnym brązowym fotelem.


Pomysł dla wesołków :) Każde krzesełko przemalowujemy na inny kolor, na pobliską kanapę dorzucamy kilka kolorowych poduch i metamorfoza we wnętrzu wykonana w stu procentach!

Możemy też zadziałać odwrotnie. Trwałą aranżacją, którą trudniej jest odmienić, jest pomalowanie ściany na intensywny kolor.

W tym wypadku najlepszym wyborem są jasne, neutralne meble i kilka kolorowych dodatków. 
Możemy też zdecydować się na całkowity brak kolorów. Jeżeli mamy białe wnętrza, wystarczy pochować kolorowe dodatki i zastąpić je białymi, lub szarymi. Takie pomieszczenia też mają swój niepowtarzalny klimat.Mimo wszystko nie musimy bardzo szaleć z malowaniem ścian i kupowaniem nowych dodatków i dekoracji. Możemy też po prostu poukładać kolorystycznie książki :)