5 sposobów na urządzenie sypialni rodziców niemowlaka

Przez pierwsze miesiące życia niemowlę powinno spać blisko rodziców. Przedstawiam pięć sposobów na zaaranżowanie sypialni tak, aby było funkcjonalnie, komfortowo i wygodnie.
1. Dobrze ustaw łóżeczko. Standardowe wymiary dziecięcego łóżeczka to 120 cm x 60 cm. Niektóre łóżeczka mają możliwość zdjęcia jednego boku co umożliwia ustawienie mebla z boku łóżka rodziców. Maluch powinien być jak najbliżej mamy i taty, dlatego należy dobrze wybrać dla niego miejsce - w nogach łóżka lub z boku.

2. Łóżeczko a okno i kaloryfer. Łóżeczko nie powinno stać pomiędzy oknem a drzwiami, aby uniknąć przeciągu. Na ogół wynosimy malucha z sypialni gdy wietrzymy pokój, ale należy pamiętać by łóżeczko najlepiej stało pod przeciwległą ścianą od okna. Łóżeczko również nie powinno się znajdować blisko kaloryfera, ze względu na suche powietrze, które może wysuszyć śluzówkę dziecięcego noska.

3. Przechowywanie dziecięcych rzeczy. Idealnym rozwiązaniem jest dodatkowy mebel: komoda, w której będą znajdowały się tylko rzeczy malucha, aby uniknąć bałaganu.

4. Dziś z łatwością możemy wybrać komodę z przewijakiem, która jeszcze bardziej ułatwi funkcjonowanie wokół malucha. W sklepach dostępne są również mebelki wielofunkcyjne, takie jak łóżeczko Paso Doble firmy Bellamy, zawierające głęboką szufladę, funkcję przewijaka i małą komodę z szufladami.5. Wzory i kolory. Aby podkreślić, że w naszej sypialni mieszka maluszek możemy dodać kilka dziecięcych akcentów w wystroju pokoju. Jeżeli umieścimy łóżeczko i komodę pod jedną ścianą równoległą do łóżka rodziców, pomalujmy ją na pastelowy kolor i przyklejmy ciekawą naklejkę, na przykład drzewo, które wprowadzi do sypialni powiew dekoracyjnej świeżości.